تبلیغات
بهاء بی بها

بهاء بی بها
بهایی پژوهی و اثبات بی بها بودن بهاییت در محضر عقل و فکر
نویسندگان
لینک دوستان
بازی با ریاضی


در مورد برهان پایان شریعت اسلام بزرگان و سردمداران بهائیت استدلالات مختلفی دست و پا كردهاند كه این استدلالها معمولاً ساختمان یكسانی دارند كه بناء تمامشان بر اساس تأویلهای سست و بی پایه است و اكثراً سراغ آیات متشابه یا كتاب مقدس مسیحیان كه یقیناً تحریف شده است، رفتهاند و با تأویلهای اكثراً مضحك و خندهدار برای ادعای خودشان استدلال درست كردهاند

برای مثال به این نمونه دقت كنید!

 باب یازدهم آیه اوّل از مکاشفات یوحنّا میفرماید:  و گروهی از اقوام و قبائل و زبانها و امت‌ها بدن‌های ایشان را سه روز و نیم نظاره می‌كنند ولی اجازه نمی‌دهند بدن‌های ایشان را به قبر بسپارند.

عبدالبهاء در رابطه با این جمله چنین نوشته:

 چنان چه از پیش بیان شد كه به اصطلاح كتب مقدسه، سه روز و نیم، عبارت از سه سال و نیم است، و سه سال و نیم عبارت از چهل و دو ماه و چهل و دو ماه عبارت از هزار و دویست و شصت روز است، و هر روز به نقل كتاب مقدس عبارت از یك سال است، یعنی هزار و دویست جسد ایشان را نظاره می‌كنند یعنی شریعت الله را تماشا می‌كنند و تمام می‌شود. (مفاوضات ص 48)

این عبارت علاوه بر این كه از لحاظ معنی موهوم است اشكالات ظاهری فراوانی نیز دارد از این قرار كه سه روز و نیم را به سه سال و نیم معنی می‌كند و سه سال و نیم را به هزار و دویست و شصت روز یعنی اگر سه سال و نیم را حذف كنیم خواهیم دید سه روز و نیم را به هزار و دویست و شصت روز تبدیل می‌كند و دوباره به هزار و دویست و شصت تبدیل می‌كند و در پایان هزار و دویست و شصت نفر معنی می‌كند. یعنی سه روز و نیم را آن قدر ضرب و تقسیم می‌كند كه به عدد مورد نظر برسد.با صرف و نظر و چشم پوشی از تحریف شده بودن كتاب مقدس این نوع دلایل، استدلالاتی‌اند كه نظیرشان در هیچ یك از كتب ادیان توحیدی به چشم نمی‌خورد.

از طرفی نیز اگر به این قبیل تأویل‌ها روی نیاورند دیگر هیچ حجتی ندارند كه ادعاهای علی محمد باب و حسینعلی نوری را اثبات كنند و در حالی كه خود این دو نفر معترفند هیچ دلیلی جز سخنان و نوشته‌های آنان و به قول خودشان آیات نازله دلیلی دیگر ندارند و همچنین پیروان و جانشینان خود را از تاویل آیات خود منع کرده اند .  آن هم چه آیاتی!  كه بعدها عبدالبهاء اشتباهات را از آنها بر طرف كرده !!!

میرزا حسینعلی نوری خود قائل به ختم نبوت بود و طبق آیه‌ی: ما كان محمد أبا أحد من رجالكم و لكن رسول الله و خاتم النبیین و كان الله بكلِ شیء علیماً (ایه 40 احزاب )  را به درستی قبول داشت و دالّ بر آخرین پیامبر بودن حضرت محمّد(ص) می‌دانست چنان كه خطاب به آن حضرت چنین سلام می‌كند:  و السلام علی سید العالم و مربی الامم الذی به انتهت الرساله و النبوه ( اشراقات - ص ٢٩٣)

 یعنی، و سلام بر سرور عالمیان و پرورش دهنده امتها، كسی كه رسالت و نبوه به او منتهی شد .
طبقه بندی: خاتمیت، بابیت، بهاییت، احکام بهاییت، سران بهاییت،
برچسب ها: بهاییت، بهایی، بهاءالله، عبدالبهاء، بهاءالشیطان، عبدالشیطان، بازی با اعداد، بازی با ریاضی، پایان شریعت، آغاز شریعت، آیات متشابه، کتاب مقدس، انجیل، یوحنا، مکاشفات یوحنا، مفاوضات، تحریفات، تاویلات، استدلال، اشراقات، حسینعلی نوری، عباس افندی،
[ شنبه 3 تیر 1391 ] [ 15:29 ] [ antibahai ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بنام خدا

یكی از كارهای دشمن در نسل جوان ترویج فحشا،عرفان های كاذب و بهاییت است

امام خامنه ای (حفظه الله)


............................

این وبلاگ با مدیریت جدید و با رویکردی جدید در سال جدید با محوریت پژوهش و نقد بهاییت آغاز بکار خواهد کرد

............................

وبلاگ بهاء بی بها در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است

............................

آی دی بهاء بی بها :

Bahabibaha@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Powered by WebGozar

Free Page Rank Tool

بهاء بی بها

EmamHadibanner
<تلویزیون بهاء بی بها>


پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله