تبلیغات
بهاء بی بها

بهاء بی بها
بهایی پژوهی و اثبات بی بها بودن بهاییت در محضر عقل و فکر
نویسندگان
لینک دوستان


امروز 28خرداد است و تقویم تاریخ بهاییت را که ورق بزنیم در این روزها ، سالروز به درک واصل شدن اولین وزیر زن کابینه بهایی هویدا یعنی فرخ رو پارسای ثبت شده بود که بهاییان او را بعد از طاهره برغانی (قرة العین) به عنوان زن نمونه معرفی میکنند  که در این پست اجمالاً این شخصیت معرفی میشود تا جنبه های الگوگیری در بهاییت(!!!) را بهتر بشناسیم

وی در مجموعه عظیم دستگاه فاسد پهلوی و در کنار سایر نام آوران عرصه افساد جامعه به ویژه جامعه زنان کشور نقش فعالانه ای داشت و در واقع وزارت آموزش و پروش یکی از عرصه هایی بود که وی از طریق آن در صدد به فساد کشاندن دختران جامعه بود و علاوه بر آن دارای اتهامات فراوان دیگری از قبیل فسادهای ملی و غارت بیت المال بود که به دلیل همانها نیز محاکمه و اعدام شد.

فرخ رو پارسای که در خانواده ای بهایی به دنیا آمده و نشو و نما پیدا کرده بود، در پناه نخست وزیری امیر عباس هویدا نخست وزیر بهایی شاه به مقام وزارت آموزش و پرورش رسید.

از رموز پیشرفت پارسای وابستگی به کانون­های وابسته به بیگانگان نظیر کلوپ روتاری و انجمن تسلیح اخلاقی(زیرمجموعه فراماسونری) بود. او هر وقت فرصت می­یافت به کلوپ روتاری تهران سر می­زد و آنجا برای اعضاء آمریکایی آن به سخنرانی می­پرداخت.( سفری، محمدعلی؛ قلم و سیاست از هویدا تا شریف امامی، تهران، نامک، 1377، چاپ اول، ص413.نقل از فرخ رو پارسای)

از جمله فعالیتهای دیگر وی شرکت در اجرای مراسم جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی­ بود. در سند مربوط به انتخابات اعضای شورای مرکزی بانوان جشنهای شاهنشاهی ایران نام او به عنوان یکی از اعضاء کمیسیون فرهنگ به چشم می­خورد.( بزم اهریمن، تهران، مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات، 1377، چاپ اول، ج1، ص277.) در مورد جشن مهرگان نیز نامه­ ای از پارسای به هرمز قریب رییس کل تشریفات در مورد زمان و مدت اجرای برنامه نوشته شده است.( جشن هنر شیراز به روایت اسناد ساواک، تهران، مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات، 1381، چاپ اول، سند شماره 96430/دو مورخ 11/7/1347، ص142 )

 طبق گزارشی از ساواک وی که متهم به بهاییگری بوده، به لحاظ ترس از نفوذ روحانیت در آموزش و پرورش و اوج­گیری مخالفت با او سعی داشته قضیه برملا نشود و مانند سایر بهاییان تقیه میکرده است(!!!) .(جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک، تهران، مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات، 1385، چاپ اول،ص72. ) بررسی برخی اقدامات وی در دوران وزارتش مهر تأییدی است بر مقابله وی با ارزش­های دینی و اخلاقی و نشان از اهدافش و محافل استعماری در جهت تهی­ه کردن و بیگانگی نوجوانان و جوانان با هویت دینی و ملی خویش و تشویق آنان به بی­ بندوباری بود که به موازات خرج تراشیهای او برای ملت ، رژیم امتیازاتی را در اختیارش می­گذاشت. وی به خاطر خدمت به رژیم نشانه ای درجه سوم همایون ، اول کار، اول همایون، و(نشان درجه یک) پیشاهنگی دریافت داشته است.

مقابله با مظاهر دین

در جلسه ­ای برخی از معلمان در جهت حذف درس عربی در مدارس اعترض کردند. گزارش آن به خانم وزیر انتقال داده شد و روز بعد در یک سالن عمومی که عده­ای از محصلین نیز دعوت شده بودند، فرخ روپارسای به اتفاق یک نفر آمریکایی پشت تریبون قرار گرفتند. شخص آمریکایی مرتباً محاسن و مزایای برنامه جدید را برمی­شمرد و خانم وزیر سخنان وی را برای حاضران ترجمه می­کرد. معلمی در اعتراض بیان داشت: خانم وزیر، کشور ما که 2500 سال سابقه باستانی و تاریخی دارد؛ چرا باید از کشوری که 200 سال سابقه پیدایش دارد الگو بگیرد و اطاعتش را بنماید؟!... .(ترکمان، محمد؛ یادنامه دکتر یدالله سحابی، تهران، قلم، 1377، چاپ اول، ص467. نقل از فرخ رو پارسای)
پیش از آن نیز زمانی که در کابینه علم تصویب­نامه انجمن­های ایالتی و ولایتی به جهت اعتراض روحانیون در 8 آذر 1341 لغو شد، فرخ روپارسای جزء گروه زنانی بود که به لغو آن اعتراض کرده بود و در خاطراتش نیز اقدام عده­ای از زنان را در اعتراض به لغو آن و رفتن به دفتر نخست وزیری آورده بود.

 وی در دوران تصدی خود در وزارت فرهنگ مروج فساد و بی­دینی بود. به دلیل مذهب بهاییت و ضدیت با اسلام مدارس اسلامی بخصوص مدارس دخترانه را همواره تحت فشار و محدودیت قرار می­داد. در چندین مورد با همکاری ساواک و هجوم به مدارس دخترانه، چادر و روسری دختران را برداشته و هتک حرمت نمودند.(رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک (امیر عباس هویدا)، ج1، پیشین، ص141.


انتخاب عناصر ضداخلاقی در کادر آموزش و پرورش یکی دیگر از عملکردهای وی بود. از جمله اینکه با پیشنهاد وی و موافقت شاه، فرخ رهرو در 30/6/49 مدیر کل دفتر آموزش راهنمایی تحصیلی می­شود. طبق تحقیقات ساواک فرخ رهرو فاقد حسن شهرت و اهل رقص و پارتی و فحشاء و... بوده که منجر به متارکه با شوهرش می­شود. و نیز انتخاب عناصر بهایی از جمله هوشنگ نهاوندی به عضویت شورای عالی آموزش و پرورش است.

 کار وزارت آموزش و پرورش در دوران فرخ­رو به آنجا رسید که در برخی مدارس ملی به جای کتاب فارسی، انگلیسی و به جای شناسانیدن پرچم ایران، پرچم آمریکا را به دانش آموزان آموزش می­دادند.

در کتاب «خانم وزیر، خاطرات و دست نوشته های فرخ رو پارسای» تألیف منصوره پیرنیا، نگرش خانم فرخ رو پارسا را نسبت به حجاب اینگونه بیان می دارد: «چادر پوشیدن یك نوع تنبلی است... با هر كدام از این دخترها صحبت بكنید، هیچ كدام مایل نیستند چادر به سر كنند(!) ولی محیط خانواده و كوچه و پس كوچه ها طوری است كه آنها را وادار می كند كه چادر بپوشند(!!)... باید دانست وضعی را كه لباس ساری برای زنان هندی دارد، چادر برای زنان ایرانی ندارد... برای تنبلی و بی نظمی و لاابالیگری برخی از زن ها خیال می كنند كه چادر همه عیبها را می پوشاند و حال آنكه چادر عیب ها را از بین نمی برد بلكه فقط روی عیب را می گیرد تا مردم آن را نبینند ولی عیبها وجود دارد و روز به روز هم شدیدتر می شوند» و نیز در جای دیگر اینطور از ایشان نقل قول می کند: «فرخ رو پارسای در مورد حجاب نظر روشنی داشت: "چادر یك مانع روحی و مانع پیشرفت زن ایرانی شده است و حداكثر سوءتفاهم را در مورد معنی واقعی عفت و نجابت برای زن ایرانی به وجود آورده است و بیشتر مردها هستند كه مانع پیشرفت زن ها می شوند و برای چادر تبلیغ می كنند. اگر مسئله عفت و نجابت آنطور كه عده ای فكر می كنند فقط به چادر وابسته بود، در این صورت باید بگویم كه همه مردم دنیا غیر از مثلا یك میلیون زن چادر بر سر، بی عفت و نانجیب هستند. در حالی كه بسیار می بینیم كه چه فجایع و بی عفتی هایی زیر پوشش چادر اتفاق می افتد"»


خود قضاوت کنید که نگرش وزیر فرهنگ نظام طاغوت که مدرک دکترای پزشکی هم دارد، نسبت به چادر و حجاب بانوان، تا چه اندازه ناآگاهانه است؛ چقدر جالب است کسی حجاب را نقد می کند که حتی از فلسفه حجاب غافل است و فکر می کند حجاب به عنوان ضامن عفاف و نجابت زن، در اسلام مطرح شده است. ایشان نیز مثل کافر، همه را به کیش خود می پندارد. بدتر اینکه ادعا می کند هیچیک از دخترانی که چادر به سر می کنند، تمایلی به این کار ندارند!

فساد مالی

اولین انحراف مالی وی در خصوص دست بردن به لیست­های پرداختی حق ­التدریسی ­ها بود. زمانی که وی ریاست دبیرستان رضاشاه را به عهده داشت،( زنان دربار به روایت اسناد ساواک، پیشین، سند مورخ 1/4/49، ص184.نقل از همان) انحرافات مالی او تا جایی بود که ساواک نیز در گزارش­های خود به آنها اشاره دارد. از جمله ورود وسایل منزل به ارزش چهارصد هزار ریال از ایتالیا به نام وی از طریق گمرک تهران، فروش یکصد دستگاه ساختمان در بابلسر که 80 درصد آن سهم خانم وزیر بود.( دفتر پژوهشهای مؤسسه کیهان، پیشین، ص 100.) نیز در گزارش ساواک در تاریخ 08/09/52 چنین آمده است: «وقتی خانم پارسای وزیر آموزش و پرورش از سفر خارج از کشور برگشته، هفت چمدان پر از اجناس مختلف با خود آورده و مأموران گمرک با ترخیص آنها مخالفت نمودند؛ لذا راننده­ای با مراجعه به رئیس گمرک چمدانها را گرفته و تحویل خانم وزیر داده و مشارالیه در مقابل این خدمت به رئیس ناحیه 11 آموزش و پرورش تلفن زده و از طریق رئیس اداره مزبور یک گواهینامه ششم ابتدایی با معدل 25/13 به وی داده است».( رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک (امیر عباس هویدا)، تهران، مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات، 1382، چاپ اول، ج1، ص141. نقل از همان) پس چنانچه می­بینیم فساد مالی او در تمام دوران تصدی­اش چه به عنوان یک مدیر و چه به عنوان یک وزیر قابل ملاحظه بوده است. این امر شامل انتصابات وی نیز می­شده است. او وزارت آموزش و پرورش را تیول خود انگاشته و برای انتصاب افراد در پست­های این وزارت دو پارامتر را در نظر داشت، اول بستگان و دوم دریافت پول. بر این اساس سندی مربوط به فروش پست­های آموزش و پرورش و نیز انتصاب کجوری (خواهرزاده تیمسار شیرین سخن، همسر دکتر پارسا) به سمت رئیس آموزش و پرورش شمیرانات، علی­رغم لیاقت و شایستگی­ اش دیده می­شود. وی در این راه از هیچ چیز فروگذار نمی­کرد و مخالفین را از سر راه بر می­داشت. از جمله برکناری مهندس دادمنش که حاضر نشد رشوه بگیرد و در مقابل زمین­خواری دوستان خانم پارسا سکوت کند. نیز اختلاس از فروشگاه تعاونی فرهنگیان از دیگر موارد فساد مالی در کارنامه اوست.(زنان دربار به روایت اسناد ساواک، پیشین سند مورخ 15/6/48، ص146.)

برکناری از وزارت

عوامل مختلف از جمله بهایی بودن، مقابله با مظاهر اسلامی، فساد مالی و... دست به دست هم داد و نه تنها روحانیون و مردم بلکه حزب ایران نوین و جامعه زنان ایرانی نیز خواستار برکناری او از وزارت شدند. نامه­ ای سری در جلسه حوزه کارمندان حزب ایران نوین ارائه شد. در این نامه در کنار بیان انتقادات مختلف از دولت هویدا، یکی از نارضایتی­ ها در مورد فرخ روپارسای بود.

در همان سال­های وزارت پس از سال 1350 تشکلی با نام «جامعه زنان ایرانی» طی نامه­ ای به فرح پهلوی خواستار برکناری و عدم شرکت رسمی فرخ روپارسای در مراسم جمعیت جامعه زنان ایران شد. وی که نماینده دوره 21 مجلس شورای ملی و پس از آن مدتی معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش بود، و از 2/8/47 به جای هادی هدایتی وزیر شده بود، سرانجام در 7/2/53 با ترمیم کابینه هویدا از کابینه خارج شد. او تنها وزیر زن در طول تاریخ مشروطیت ایران بود. وی پس از برکناری با توجه به سوء­ استفاده هایش در افکار عمومی و فرهنگیان نیز محبوبیتی نداشت. پس از برکناری از وزارت هویدا وی را به سمت ریس دبیرخانه ویژه نخست وزیر و ریس دفتر اجرایی حزب ایران نوین منصوب نمود که انعکاس بدی در بین اعضای حزب بخصوص فرهنگیان در پی­داشت.

سرانجام

 وی کوشید تا همزمان با اوجگیری انقلاب، به زندگی مخفیانه روی آورد؛ اما از سوی پاسداران کمیته انقلاب به همراه همسرش سپهبد شیرین سخن در منزل پسرش دستگیر شد. پس از اتمام مراحل بازجویی و تحقیقات، محاکمه وی در اردیبهشت 1359 در دادگاه انقلاب اسلامی مرکز آغاز شد. از جمله اتهامات وی و همسرش گرفتن رشوه های کلان از افراد مختلف بود.( نیمه پنهان20، پیشین، ص106.)گروهی از شاکیان او شاکیان خصوصی و مردم کوچه و بازار بودند. عملکرد اخلاقی، حیف و میل و غارت بیت­المال و پرداخت­های بدون مجوز بخشی دیگر از کیفرخواست صادره علیه او بود.(همان ، ص 108) سرانجام روابط عمومی دادستانی کل انقلاب اسلامی در 28 اردیبهشت 1359 طی اطلاعیه ­ای اعلام نمود که اسفند فرخ روپارسای وزیر اسبق آموزش و پرورش به همراه تعداد دیگری از عوامل فساد و فحشا و پخش هرویین در ساعت یک و نیم بامداد همان روز به جوخه اعدام سپرده شده است.

بنابر این همانگونه که مشاهده می شود خانم فرخ رو پارسای نه به دلیل عنوان کلی به نام به فساد کشاندن دختران بلکه به دهها اتهام مختلف از جمله تخلفات اخلاقی ، تخلفات مالی سنگین و سوء استفاده از موقعیت و غارت بیت المال ، دشمنی با اسلام و آموزه های دینی و ترویج فرقه ضاله بهائیت و ... مستحق اشد مجازات بود که دادگاه انقلاب تنها به بخشی از این اتهامات رسیدگی کرد و بر اساس همین بخش از اتهامات به اعدام محکوم شد . لذا این پرونده نیز بدون تندروی در شرایطی کاملا عادلانه مورد رسیدگی قرار گرفت و از این لحاظ نمی توان هیچ گونه ایرادی بر روند کار وارد نمود.

تذکر: لازم به ذکر است که در برخی سایتها و کتابهای ضدنظام اسلامی ، نوشته شده است که خانم فرّخ رو پارسای را به همراه یک زن فاحشه موسوم به سکینه قاسمی ملقب به پری بلنده، در برابر کافه شکوفه نو ، دار زدند؛ به این شکل که بر سر خانم سکینه قاسمی یک چادر نماز و بر سر خانم فرخ رو پارسای یک گونی کرده بودند(!) و بعد خانم فرخ رو پارسای را با طناب گونی(!!!) دار می زنند که طناب پاره می شود و سپس او را با سیم(!!!) دار می زنند !!!

در دروغ بودن این داستان تراژیک همین بس که خانم سکینه قاسمی در ۲۱ تیرماه ۱۳۵۸، یعنی حدود ده ماه پیش از اعدام خانم فرخ رو پارسای، اعدام شده بود (به استناد کتاب "سرگذشت خانم سکینه قاسمی (پری بلنده)"، همچنین این تاریخ روی سنگ قبر این خانم هم نوشته شده است) ، و لذا امکان ندارد که او را با خانم فرخ رو پارسای که در اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ اعدام شده بود، به دار آویخته باشند؛ مگر اینکه افراد ضدانقلاب ادعا کنند که نیروهای انقلابی جسد پوسیده خانم سکینه قاسمی را از گور بیرون کشیده اند و با فرخ رو پارسای به دار کشیده اند که البته چنین ادعایی از این افراد بعید نیست!

 نکته دیگر در مورد این داستان دروغین این است که خانم فرخ رو پارسا با دار اعدام نشد ، بلکه ایشان را تیرباران کردند(روزنامه کیهان، ۱۸اردیبهشت۵۹)
طبقه بندی: انقلاب اسلامی، بهاییت، سران بهاییت، اخبار بهاییت، بهاییت و استعمار،
برچسب ها: بهاییت، بهاییان، بهاء بی بها، کابینه بهایی، هویدا، امیرعباس هویدا، فرخ رو پارسای، نخست وزیر بهایی، وزیر آموزش پرورش، دستگاه طاغوت، رژیم پهلوی، جامعه زنان، دستگاه فاسد، بهایی پژوهی، تقیه، نشان همایون، نشان کار، نشان پیشاهنگی، آمریکا، انجمن ایالتی و ولایتی، وزارت فرهنگ، وزارت فساد، حجاب، روسری، چادر، مدارس دخترانه، رجال عصر پهلوی، اسناد ساواک، فرخ رهرو، هوشنگ نهاوندی، سکینه قاسمی، پری بلنده، اعدام، تیرباران، روزنامه اطلاعات، روزنامه کیهان، دادگاه انقلاب،
[ یکشنبه 28 خرداد 1391 ] [ 00:04 ] [ antibahai ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بنام خدا

یكی از كارهای دشمن در نسل جوان ترویج فحشا،عرفان های كاذب و بهاییت است

امام خامنه ای (حفظه الله)


............................

این وبلاگ با مدیریت جدید و با رویکردی جدید در سال جدید با محوریت پژوهش و نقد بهاییت آغاز بکار خواهد کرد

............................

وبلاگ بهاء بی بها در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است

............................

آی دی بهاء بی بها :

Bahabibaha@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Powered by WebGozar

Free Page Rank Tool

بهاء بی بها

EmamHadibanner
<تلویزیون بهاء بی بها>


پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله