تبلیغات
بهاء بی بها

بهاء بی بها
بهایی پژوهی و اثبات بی بها بودن بهاییت در محضر عقل و فکر
نویسندگان
لینک دوستان

از جمله بدیهیات است که مدعی هر مقام و منصبی برای اثبات دعوی خویش باید دلیل اقامه کند؛ اربابان عقل سلیم بدون دلیل تاکنون از کسی ادعائی را نپذیرفته و نخواهند پذیرفت. چون مدعیان شریعت خود را وابسته به عالم وحی و الهام می‏دانند و این طور در نظر مردم جلوه کرده‏ا ند که اتصالشان به عالم ماوراءالطبیعه است لذا باید دلیل آن هم در خور دعوایشان باشد، تنها دلیلی که دعوای آنان را ثابت می‏ نماید همانا دلیل غیبی است که ما آن را به معجزه تعبیر می‏نمائیم

در این پست ان شاء الله قرار بر این است تا به مطلبی که در خبرنامه اینترنتی اخبار و رویدادهای عالم بهایی به تاریخ می 2012 سال سوم شماره 9 شهر الجمال 169 بدیع و خرداد ماه سال یکهزار و سیصد تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی توسط سایت آیین بهایی منتشر شده است ، را منصفانه و در محضر عقل نقد و بررسی نماییم

نفی معجزه در بهاییت

در متن حاضر دو شبهه که بارها بدان پرداخته شده است مطرح شده که یکی بحث قیامت و دیگری بحث معجزه است .

اما در باب شبهه اول که که آمدن و اتمام قیامت است چند مورد را ذکر میکنم که هر شخص حقیقت جو حتی یک بچه کوچک و خردسال که مدرسه هم نرفته باشد این بدیهیات را قبول کرده و میفهمد چه رسد به اهل بهاء که خود را ارباب عقول میدانند

1) روز قیامت بنا بر تعریف ادیان الهی  روزی است که پس از فانی شدن و از بین رفتن دنیا ؛ در آن روز همه انسان ها برای حساب و کتاب در محضر الهی حاضر میشوند  ، آنچه در این زمینه مهم است اینکه نه در زمان پیدایش بهاء الله نه در زمان فعلی هیچکس دیده نشده که بگوید قیامت برپاشده و به حسابش رسیدگی شده حتی خود باب و بهاء هم چنین نظری ندارند ، پس قیامت نیامده و بهاییان توهم زده اند .

2) بنا بر اخبار ادیان الهی وقتی قیامت برپا شود ، زمین و آسمان به زمین و آسمان دیگری تبدیل میشوند و خورشید خاموش و تیره و تار و سرد میشود و کوه ها چون پنبه حلاجی شده نرم میشوند ، اما هیچکدام از این نشانه ها دیده نشده حتی توسط خود باب و بهاء ، پس قیامت نیامده و بهاییان توهم زده اند .

3) بر طبق نصوص و متون ادیان الهی قبل از قیامت نفخه ای در صور دمیده میشود و در یک آن همه میمیرند و باز دوباره نفخه ای دیگر دمیده میشود و همگان در محضر الله حاضر میشوند ، اما از قبل و بعد ظهور این فرقه هیچکس حتی خود باب و بهاء ادعای شنیدن نفخه صور و مردن و زنده شدن نکرده اند بلکه خود هم مثل انسان های دیگر بعد از چند سال از گذر عمرشان مرده اند و هنوز نفخه اول واقع نشده است ،پس در صور دمیده نشده و بهاییان توهم زده اند .

حال با توجه به این سه مقدمه اهل بهاء قیامت را چگونه میپندارند ؟؟؟

اما در مورد شبه دوم که موضوع آن معجزه برای اثبات نبوت میباشد که بهاییان معتقدند که در صدر هر دلیل و برهانی معجزه ای قطعی تر از نفوذ کلام و توسعه و گسترش آئینشان وجود ندارد و در واقع با این کلام میخواهند بگوین که هیچ ادعایی برای اثبات نبوت لازم نیست و معجزه خواستن از یک پیامبر یک تصور بیهوده است  .

برای دفع این شبهه هم چند مقدمه آورده میشود :

1) طبق اخبار و نصوص ادیان الهی یکی از لوازم و ابزار پیامبری و نبوت داشتن معجزه است چنانچه هر پیامبری معجزه ای منحصر به خود داشته است و باب و بهاء هیچکدام معجزه ای ندارند پس ادعایشان باطل است .

2) در طول تاریخ افرادی که به دروغ مدعی این مقام باشند زیاد بوده اند و برای شناخت سره از ناسره و دروغگو از راستگو چند راه پیشنهاد شده که در تمام ادیان الهی مورد استفاده پیروان آن ادیان الهی است که هیچکدام شامل  حال باب و بها نمیشود پس ادعایشان باطل است . وهمچنین هر مدعی دیگری پیدا شود و یکی از شرایط زیر را نداشته باشد هم ادعایش باطل است .

الف) اعجاز

ب) محتوای دعوت که به چه چیزی دعوت میکنند به خود یا خدا که این مطلب قبلا در اینجا تشریح شده است

ج) قرائن مختلف در پیرامون مدعی مقام نبوت و حالات و سوابق و محیط و ابزاری که برای گسترش دعوت از آن استفاده کرده است

د) شناسایی و معرفی از  طریق نصوص و اخبار پیامبران الهی گذشته

 

3) خود باب در مجلس ناصرالدین شاه و بهاء در کتب مختلف و در بیانات مکرر داشتن معجزه را نفی میکنند و بدین ترتیب  اساسی ترین رکن ادعایشان را نفی و خود را باطل میسازند چنانکه بهاء الله در مقدمه رساله شطیه که عبدالحمید اشراق خاوری میگوید

«چون نسخه‏ ی صحیفه‏ ی شطیه بسیار قلیل است حسب الوعده در این مقام آن لوح مبارک را مدرج می‏سازد» [رحیق مختوم، تألیف عبدالحمید اشراق خاوری، ج 1، ص 284 (چاپ لجنه ‏ی ملی نشر آثار امری، سنه‏ ی 103 تاریخ بدیع).] .

در آغاز این صحیفه، میرزا حسین علی ا عتراف می‏کند که هیچ معجزه‏ ای ندارد و آنچه در این باره به او نسبت می‏ دهند، دروغ و ساختگی است چنان که گوید: 

«آنچه از ظهورات معجزات که ذکر شد، آنچه نسبت به این حقیر است کذب افتراه المکذبون» [رحیق مختوم، ج 1، ص 285.]  (یعنی دروغی است که تکذیب کنندگان آن را به من نسبت داده‏اند.)

عجب آن که عباس عبدالبهاء (پسر میرزا حسین علی) چون با این مشکل حل ناشدنی روبرو شده است ناگزیر به دست و پا افتاده تا از قول این و آن، برای پدرش معجزه‏ای روایت نماید و رفع نقیصه کند از این رو در کتاب «مفاوضات» می‏نویسد: 

«الی الآن در شرق در جمیع جهات کسانی هستند که به مظهریت جمال مبارک (بهاءالله) مؤمن نیستند اما اعتقاد ولایت دارند و معجزات روایت کنند» [نک: مفاوضات عبدالبهاء، ص 26، چاپ لیدن، 1908 م.] . 

آیا جناب عباس افندی، خبر نداشته است که خود بهاءالله در رساله‏ ی «شطیه» تصریح کرده که چنین راویانی (اگر هم وجود داشته باشند) دروغگو و کذابند؟! 

 

و این چنین میشود که تمام مدعیات سران این فرقه ضاله دروغگو و گمراه نامیده میشوند و تمام مدعیات ایشان توسط خودشان باطل میشد ...

حال سخن ما با گردانندگان سایت آیین بهایی این است که کمی تعقل و تفکر کنید بلکه هدایت شوید  !!!
طبقه بندی: خاتمیت، مهدویت، بابیت، بهاییت، احکام بهاییت، سران بهاییت، اخبار بهاییت، فیلم و اسناد،
برچسب ها: بهاییت، بهایی پژوهی، سایت آیین بهایی، مجله اینترنتی، اخبار و رویداد های عالم بهایی، شهرالجمال، 169 بدیع، معجزه، قیامت، نشانه های قیامت، محضر الهی، خورشید و آسمانها، نفخه صور، حسابرسی اعمال، مدعی نبوت، مدعی دروغین، بهاء الله، باب، کذاب، نشانه های نبوت، نشانه های پیامبری، بطلان ادعا، بهایی، آیین بهایی، فرقه ضاله، فرقه جاسوسی،
[ جمعه 12 خرداد 1391 ] [ 17:21 ] [ antibahai ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بنام خدا

یكی از كارهای دشمن در نسل جوان ترویج فحشا،عرفان های كاذب و بهاییت است

امام خامنه ای (حفظه الله)


............................

این وبلاگ با مدیریت جدید و با رویکردی جدید در سال جدید با محوریت پژوهش و نقد بهاییت آغاز بکار خواهد کرد

............................

وبلاگ بهاء بی بها در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است

............................

آی دی بهاء بی بها :

Bahabibaha@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Powered by WebGozar

Free Page Rank Tool

بهاء بی بها

EmamHadibanner
<تلویزیون بهاء بی بها>


پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله