تبلیغات
بهاء بی بها

بهاء بی بها
بهایی پژوهی و اثبات بی بها بودن بهاییت در محضر عقل و فکر
نویسندگان
لینک دوستان

خاتم پیامبران

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ویژگی های حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله آن بود که خداوند او را خاتم پیامبران خویش قرار داد . خاتمیت رسول اکرم اصل مسلّمی است که مورد اتفاق همه ی فرقه های اسلامی است . توجه داشته باشید ، اصالت و حتمیت خاتمیت چنان روشن و قطعی و مسلم است که مسلمانان در آن اتفاق نظر دارند نه از آن رو که چون مسلمانان به خاتمیت آن حضرت معتقدند ، پس او خاتم انبیاء است. یعنی علت خاتمیت ، عقیده ی مسلمانان به خاتمیت نیست. بلکه خاتمیت چون خود یک اصل مسلم است ، مورد پذیرش تمامی مسلمانان است

میرزا علی محمد علاوه بر ادعای بابیت و مهدویت مدعی تاسیس شریعت جدید و منسوخ نمودن اسلام است و کتاب بیان فارسی و بیان عربی را نیز با هدف تبیین احکام دین جدید نگاشته است.اما جالب است که در کتب وی و دیگر رهبران بهائی به خاتمیت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) صریحاً اعتراف شده است.

اما درمورد خاتمیت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) پیامبر بزرگوار اسلام باید بدانیم ، علاوه بر آنکه در قرآن کریم در موارد مختلفی به این موضوع اشاره شده، احادیث زیادی نیز در این زمینه وجود دارد (به کتاب خاتمیت از دیدگاه عقل و قرآن مراجعه کنید)

در سوره ی احزاب آیه ی 40 خداوند حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) را صریحاً آخرین پیامبر دانسته است. «ما کانَ محمداً ابا احد من رجالکم ولکن رسول الله و خاتم النبین» ترجمه. (محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) پدر هیچ یک از مردان شما نیست ولکن فرستاده ی خدا و پایان دهنده ی پیامبران است) و در این زمینه بی مناسبت نیست از کتاب های باب و بهاء شواهدی نیز درباره ی خاتمیت ذکر گردد:

1-در صفحه 5 کتاب صحیفه عدلیه، خود میرزا علی محمد راجع به دین اسلام می گوید: این شریعت مقدسه (اسلام) نسخ نخواهد شد؟ بل حلال محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) حلال الی یوم القیامة و حرام محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) حرام الی یوم القیامة

2-میرزا حسین علی (بهاء) در کتاب اشراقات صفحه 293 می گوید: «الصلوة و السلام علی سید العالم و مربی الامم الذی به انتهت الرسالة و النبوة». ترجمه: «سلام و و درود بر سید عالم و مربی امم (حضرت محمد) که به وجود او رسالت و نبوت به انتها رسید (خاتمه یافت).

3-در صفحه 78 کتاب رحیق مختوم جلد 1 و صفحه 114 قاموس توقیع جلد1، در ترجمه آیه 40 سوره احزاب که قبلاً اشاره شد، از قول میرزا حسین علی بهاء می نویسد که رسالت و نبوت به حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) ختم گردید و مقام خودش رسالت و نبوت نبوده و نیست.

در این جا این سؤال مطرح می شود که با توجه به مطالب یاد شده آیا بهائیان میرزا علی محمد شیرازی و میرزا حسین علی را به چه مقامی می شناسند ؟

و خلاصه اینکه آقایان چه کاره هستند ؟

و خلاصه اینکه ما خاتمیت را باور کنیم یا دم خروس را ... !!!
طبقه بندی: خاتمیت، بابیت، بهاییت، احکام بهاییت، سران بهاییت،
برچسب ها: پیامبر، نبی، پیغمبر، رسول، پیامبران الهی، پیامبران راستین، خاتم النبیین، خاتم المرسلین، خاتم پیامبران، خاتمیت، حضرت محمد، محمد مصطفی، رسول اکرم، خاتم انبیاء، بابیت، بهاییت، باب، بهاءمهدویت، شریعت جدید، نسخ اسلام، بیان فارسی، بیان عربی، احکام جدید، اعتراف، قرآن کریم، احادیث، صحیفه عدلیه، علیمحمد باب، حلال محمدحرام محمد، دین اسلام، سید عالم، مربی الامم، رسالت، نبوت، اشراقات، حسینعلی بهاء، رحیق مختوم، قاموس توقیع، آیه 40 سوره احزاب، میرزا حسینعلی، مقام نبوت، بهاییان، بهایی، بابیان، میرزا علیمحمد شیرازی، مدعان دروغین،
[ جمعه 30 دی 1390 ] [ 10:20 ] [ antibahai ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بنام خدا

یكی از كارهای دشمن در نسل جوان ترویج فحشا،عرفان های كاذب و بهاییت است

امام خامنه ای (حفظه الله)


............................

این وبلاگ با مدیریت جدید و با رویکردی جدید در سال جدید با محوریت پژوهش و نقد بهاییت آغاز بکار خواهد کرد

............................

وبلاگ بهاء بی بها در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است

............................

آی دی بهاء بی بها :

Bahabibaha@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Powered by WebGozar

Free Page Rank Tool

بهاء بی بها

EmamHadibanner
<تلویزیون بهاء بی بها>


پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله